Nermin Bezmen Kitapları Beyazperdede

Yazdığı kitaplarla ciddi bir okuyucu kitlesi bulunan Nermin Bezmen, iki kitabının beyazperdeye uyarlanacağı müjdesini verdi.

Son kitabı ‘Gönderilmeyen Aşk’ ın D&R’daki imza gününe katılan Bezmen, büyük hayran kitlesine ulaşan ve devam niteliğinde olan iki kitabı “Sır” ve “Aurora’nın İncileri” nin sinema filminin yapılacağı haberini verdi.

Ben de keyifle okuduğum bu kitapların neden filmleri yapılmıyor diye sorardım kendime… Nermin Bezmen sonunda daha büyük kitlelere ulaşmak için sinema yolunu da kullanacağını hayranlarına müjdeledi.

Nermin Bezmen foto

Henüz kitapları okumayanlar için kısa bir tanıtım; ilk kitap “Sır” 2006 yılında çıktı piyasaya, 2007 yılında da devam kitabı “Aurora’nın İncileri”.

“Sır”da, 96 yaşındaki Hüma’nın ölüm döşeğindeyken çocuklarına, torunlarına bıraktığı sır dolu mektupla aydınlanmaları sağlanmıştı. Tarihi dokuyla beraber hem romantizmi, hem de keyif ve hüznü bir arada yaşamıştık. “Aurora’nın İncileri”n de ise, bu kez ölümünde ailesine bıraktığı hatıratla hem onları şoke etmiş, hem de onları 75 yıl öncesine götürmüştü. Yıllar önce yazılan başka bir defterin izini bulmak ise en genç torunu, isimdaşı Hüma’ya düşecektir.


Leave a Reply