Hollywood’un En Çok Kazananları

Bugün ki Haber Türk gazetesinde dünyanın en çok kazanan aktörlerin listesi yer alıyordu. Ben de hemen bu haberi sizlerle paylaşmak istedim. Tabi bir de bunun yanında en çok kazanan aktrislere  göz attım. İnanılır gibi değil, aralarında uçurum var. Aynı Tenis gibi, hani erkeklerlerle kadınların oynadığı set sayısı farklıdır ve bu bir gizli anlaşma gibi hiç konuşulmaz. Hollywood starlarının kadın – erkek farkı da aynen öyle. Tabi bu Hollywood yıldızlarının, Türk sineması oyuncularının aldıkları ücretlerle arasında söz konusu bile olamayacak oranlardaki farkı da olayın başka bir boyutu.

İşte en çok kazanan aktörler sıralaması;

Sıralamada Harrison Ford’un ilk, George Clooney’nin de son da yer alması ilginç bir tablo oluşturmuş bu arada.

Harrison Ford 65 milyon dolarla listenin başında yer alıyor.

Adam Sandlar 55 milyon dolar

Will Smith 45 milyon dolar

Eddie Murphy 40 milyon dolar

Nicolas Cage 40 milyon dolar

Tom Hanks 35 milyon dolar

Tom Cruise 30 milyon dolar

Jim Carrey 28 milyon dolar

Brad Pitt 28 milyon dolar

Johnny Depp 27 milyon dolar

George Clooney 25 milyon dolar

 

Gelelim kadın oyunculara; sinema dünyasının en çok kazanan aktrislerinin birincisi erkekler sıralamasının en sonuncusuna denk geliyor neredeyse :-)

Kadın oyuncular sıralamasında 27 milyon dolarla ilk başı Angelina Jolie çekiyor. (Tabiî ki erkeklerin birincisi Harrison Ford’un kazancının yarısıyla) Daha sonra Jennifer Aniston  25 milyon dolarla hemen peşinde. Meryl Streep 23 milyon dolarla üçüncü sırada. Bu sıralamayı Sarah Jessica Parker, Cameron Diaz, Sandra Bullock, Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Drew Barrymore ve Rene Zellweger gibi isimler takip ediyor.

Zenginin parası, züğürdün çenesini işte böyle yoruyor…

 


Leave a Reply