Akbank 7. Kısa Film Festivali

Akbank Sanat,  7. Kısa Film Festivali öncesinde ‘Kısa Film’ ve dijital dünyada sinema yazarlığı etkinliği düzenlendi. Uzun süredir bu işi yapan ya da yeni başlayan, sinemaya gönül vermiş pek çok dijital sinema yazarının hazır bulunduğu etkinlik, kariyerlerine kısa filmlerle başlayan, ‘İki Çizgi’nin yönetmeni Selim Evci ve Antalya Film Festivali’nde ‘en iyi ilk film’ ödülünü kazanan ‘Gişe Memuru’ filminin yönetmeni Tolga Karaçelik’in keyifli söyleşisiyle başladı. Kısa filmlerin değerine ve aynı zamanda sorunlarına değinen bu iki genç değerli yönetmen, kısa film serüvenlerini bizlerle  paylaştılar.

Ve bu yıl kapılarını 7. kez açan Akbank Kısa Film Festivali, programına 7 Mart 2011’de başlıyor. ‘Uluslararası,’ ‘Deneyimler’, ‘Kısadan Uzuna’, ‘Belgesel Sinema’ gibi bölümleriyle renkli ve bir o kadar da keyifli 10 günlük kısa film serüvenini hazır olun derim. Toplamda 21 ülkeden 91 filmin gösterileceği festivalde, Almanya, Avustralya, İngiltere, ABD ve Kanada gibi pek çok ülkeden ödüllü kısa filmler gösterilecek.

Festivalin ‘Kısadan Uzana’ bölümünde, kariyerine yine kısa filmlerle başlayan Seyfi Teoman’ın ilk uzun metrajlı filmi “Tatil Kitabı”, ‘Belgesel Sinema’ bölümünde ise Pelin Esmer’in “Oyun” ve “Koleksiyoncu” belgesellerine yer verilecek.

Tüm etkinlikler ücretsiz. Seçin, beğenin ve alın…

Şimdiden iyi seyirler


Leave a Reply