Türkiye’nin en iyi sinema dergisi ödülü Cinedergi’nin

14. Uluslararası Eskişehir Sinema Festivali her yıl verdiği Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri kapsamında bu yılın en iyi sinema dergisi olarak Cinedergi’yi seçti…

14. Uluslararası Eskişehir Film Festivali diğer film festivallerine göre bir çok farklılığa sahip. Filmlerin veya oyuncuların yarıştırılıp ödüllendirilmesi yerine Sinema Kültürü’ne Katkı Ödülleri adı altında farklı bir uygulamayı hayata geçiriyor. 

Sinema kültürüne katkı ödülleri adı altında düzenlenen bu yarışmada seçici kurul tarafından en iyi sinema kitabı ve en iyi sinema makalesi de seçiliyor. Bunun yanında sinema kültürüne katkıları çok olduğu düşünülen, televizyonda yayınlanan sinema programları ve internetteki sinema dergileri de festivalle ödüllerine kavuşuyor.  Bu kapsamda yılın en iyi sinema dergisi ödülüne Cinedergi layık görüldü. Ödül töreninde Cinedergi Yazı İşleri Müdürü Banu Bozdemir katılırken aldıkları ödülün Cinedergi’nin sorumluluklarını artırdığını, okuyucuya tatmin edici bir dergi çıkarmaya çalışırken Türk sinemasına da katkıda bulunacak çalışmaların altına imza atmaya çalıştıklarını ifade etti.

Tabii her festivalin vazgeçilmezi Onur Ödülleri de veriliyor Eskişehir’de. Bu yıl selma Güneri ile Ediz Hun Onur Ödülleri’ni aldı. Emek Ödülü ise Safa Önal ile Cahit Berkay’a gitti.

 

 

 


Leave a Reply