Enough Said

Film Hakkında Kısa Bilgi:

”Eşinden ayrılıp kızını tek başına büyütmeye başlayan Eva (Julia Louis-Dreyfus), mesleği olan masörlüğü büyük bir keyifle yapan; ancak kızının koleje gitmek için evden ayrılma tarihinin yaklaşmasına üzülen bir kadındır. Bir gün çok dürüst ve eğlenceli biri olan Albert’la (James Gandolfini) tanışır. Aralarındaki etkileşim hızla artan Eva ve Albert zamanlarının çoğunu birlikte geçirmeye başlarlar. Bu sırada Eva, Marianne (Catherine Keener) isimli yeni müşterisiyle arkadaş olmuştur. Eva, Marienne’in eski eşiyle olan ilişkisinin detaylarını öğrendikçe, kendi ilişkisinden şüphe duymaya başlayacaktır. İçe dokunan, zarif ve bir o kadar da gerçek bir film olan “Başka Söze Gerek Yok”, pek çok ilişkinin başlangıcında yaşanan karışıklıkları işlerken, bu yönüyle izleyen herkesi, kendi hayatından bir hikâyeye götürecek.”

Filmin kadrosu belirlenirken en önemli detayın “gerçek oyuncular kullanmak” olduğunu söylüyor yönetmen Nicole Holofcener, Eva karakterini canlandırması için Julia Louis-Dreyfus’a neden teklif götürdüklerini ise şöyle anlatıyor:” Julia, gerçekten çok güzel bir kadın ama o bildiğimiz güzel kadınlardan değil. Herkesin apartmanında yaşayan güzel kadınlardan, öyle doğal ki Eva gibi naif bir karakteri ancak onun canlandırmasından korkmayacak ve hiç endişe etmeyecektim. Senaryoyu ona gönderdiğimde tepkisi “beni yazmışsın?” oldu, hem filmimde rol aldı hem de çok yakın arkadaşım oldu, onun gibi biriyle çalışmaktan son derece keyif aldım. Albert karakteri ise gerçekten güvenilir bir tip olmalıydı ve tanıdığım en güvenilir tip James Gandolfini’dir. Sopranos’taki muazzam oyunculuğu ve inandırıcılığı beni ona doğru itti. İyi ki onunla çalışmak istemişim ve o da kabul etmiş, hayatımda tanıdığım en dikkatli ve özenli aktör James. Çok önemli oyunculardan biriyle hazin ölümünden önce tanışma gururuna eriştim. Marianne rolüne hayat veren Catherine Keener, bu rolü gerçek hayatında yaşamış biri olduğu için kendini canlandırdı diyebilirim. Filmimdeki 3 isimle de gurur duyuyorum. Yaptığımız iş o kadar içime sindi ki hiçbir endişem kalmadı. İzleyenlere keyifli anlar ve geçmişlerine yolculuk diliyorum.” diyor.

Yakın zaman önce kaybettiğimiz Sopranos’un ünlü aktörü James Gandolfini’yi bir kez daha izleme fırsatı bulacağımız Başka Söze Gerek Yok filminde Toni Collette, Emmy ödüllü Julia Louis-Dreyfus ve Catherine Keener da yer alıyor…

Hiç ‘başka söze gerek yok’, bu sevimli filmi kaçırmayın!

BAŞKA SÖZE GEREK YOK / ENOUGH SAID

Yönetmen: Nicole Holofcener

Oyuncular: James Gandolfini, Julia Louis-Dreyfus, Catherine Keener, Toni Collette

Senaryo: Nicole Holofcener

Dağıtım: Tiglon

Süre: 93 dk.


Leave a Reply