Hollywood Trajedileri

Hollywood yıldızlarının hayatı uzaktan çok güzel görünüyor gözümüze. Ama bazı film yıldızları ciddi trajediler yaşamış, film gibi olan bu gerçek hikayelerin başrolünde yer almış. Kimi üzücü, kime suça dayalı hikayelerin gerçek olduğuna inanmak çok da kolay değil;

Henüz son oynadığı filmi Sex and the City yeni vizyona girmişti ki Jennifer Hudson büyük bir trajediyle sarsıldı. Hudson’nun annesi ve erkek kardeşi evlerinde ölü bulundu.

Jennifer Hudson

 

Bu yıl özellikle The Messenger filmindeki performansıyla çok konuşulan Woody Harrelson’ın çocukluk ve gençlik yılları çok da parlak geçmemiş aslında. Henüz küçük bir çocukken babası Teksaslı bir işadamını öldürmek suçundan tutuklanmış. Babası yıllar sonra bu kez Harrelson üniversite öğrencisiyken hırsızlıktan hüküm giymiş.

Woody Harrelson


Ünlü yıldız Charlize Theron’da, gençliğinde büyük bir trajedi yaşayanlardan. Henüz 15 yaşındayken, sarhoş babası silahla kendisine ateş açınca, annesi babasını öldürdü. Anne hüküm giymedi, ama hep akıllarda kalan bir trajediye imza attı.

Charlize Theron

Halle Berry’in anne babası henüz bebekken ayrılmışlar. Ancak sonra tekrar bir araya gelen çift, mutlu aile tablosu yaşamanın yanına bile yaklaşamamışlar.Sürekli şiddet uygulayan baba, özellikle Berry’nin kızkardeşine sürekli cinsel tacizde bulunmuş.

Halle Berry


Özellikle Örümcek Adam filmleriyle ünlenen Tobey Maguire’ın de çocukluk dönemi pek parlak geçmemiş. Henüz küçük bir çocukken anne ve babası ayrılmış. Babası, aktör henüz 18 yaşındayken banka soymak suçundan iki yıl hapis cezası almış.

Tobey Maguire

“Shutter Island” filminde dedektif Teddy’nin karısını canlandıran Michelle Williams’ın babası Larry Wililams’da suçlu bulunanlardan. Babası yıldız henüz 15 yaşındayken vergi kaçırmak suçundan tutuklanmış. Bildiğiniz gibi en büyük trajediyi ise çocuğun da babası olan genç aktör Heath Ledger’ın kaybıyla yaşadı.

Michelle Williams


Reese Witherspoon’da erkek kardeşi nedeniyle zor günler geçirenlerden. Erkek kardeşi John, 2002 yılında komşusunun evine gizlice girerek o sırada uyuyan kadının üzerindekileri çıkarmaya ve taciz etmeye çalışırken yakalanmış.

Reese Witherspoon

Filmlerde hep güçlü adam imajıyla karşımıza çıkan John Travolta’da geçen yıl zor günler geçiren ünlülerden. 16 yaşındaki oğlunu kaybeden aktör, bir de açıklamalarla uğraşmak zorunda kaldı. Aslında bebekliğinden bu yana oğlu Jett’in otistik olduğu öne sürülüyordu. Ancak, ünlü aktör bu iddiaları her seferinde yalanlayıp oğlunun Kawasaki Sendromu adı verilen ve kalp rahatsızlığına sebep olan bir rahatsızlığı bulunduğunu ileri sürüyordu. Ölüm nedenin de bu olduğunu açıkladılar.  Sık sık nöbetler geçiren Jett Travolta, banyoda yine nöbet geçirerek kafasını çarpmış ve kurtarılamamış.

John Travolta ve Jett Travolta

Sanırım onların yaşadıklarının küçücük bir bölümünü bile yaşamak hayatımızın alt üst olmasına yeterdi gibi geliyor bana.  Ama perdenin büyüsü de burada başlıyor galiba, her şeye rağmen daha çok film var çekilecek, daha çok rol var oynanacak…

 


Leave a Reply